Zamlžovací systémy


 

Zamlžovací systém je způsob, jak aktivně chránit Váš majetek. V případě vloupání mlhový generátor naplní střeženou místnost hustou mlhou tak, že zloděj neuvidí svou ruku před obličejem, natož cennosti, které chtěl ukrást. Zde platí jednoduché pravidlo: Zloděj neukradne, co nevidí. Navíc ve většině případů se zloděj zalekne a raději uteče, než se vůbec k nějakým cennostem dostane.

 

 

Největší výhodou bezpečnostní mlhy je právě její okamžitý efekt na zlodějovo chování. Zloděj potřebuje obvykle pouze 2-8 minut, aby překonal zamykací systém objektu a něco odcizil. To je důvod, proč instalovat tento zvláštní typ bezpečnostního systému, který dokáže zastavit zloděje dříve, než odcizí Vaše cennosti.

 

Ochrana bezpečnostní mlhou má tři hlavní výhody:

  • Zloděj se lekne, dostává šok a okamžitě ztrácí orientaci
  • Bezpečnostní mlha má bezprostřední vliv na zlodějovo chování - vytváří strach a pocit úzkosti, tzv. klaustrofobický efekt
  • Zastavuje zlodějovo chování v několika sekundách

 

Zloději jsou dnes drzejší a chytřejší, než byli dříve. Když slyší aktivované zabezpečovací zařízení, dají se buď rovnou na útěk a nebo hůř, vědí, že mají ještě dostatek času, než se na místo dostane bezpečnostní agentura nebo policie. Zloděj však potřebuje jen několik málo minut, aby stihl ukrást, co unese. Z toho vyplývá, že teprve alarm v kombinaci s bezpečností mlhou dokáží zlodějovo chování zastavit okamžitě.

 

Stále více firem a soukromých osob instaluje bezpečnostní mlhu, protože si uvědomily, že tradiční bezpečnostní systémy již nejsou dostatečně efektivní. Běžné alarmy nezastaví všechny zloděje (i přes houkání sirén a možného příjezdu bezpečností agentury nebo policie jsou někteří zloději natolik drzí, aby ještě pár okamživů v krádeži pokračovali). Kamerové systémy zloděje nahrají a pomohou s identifikací pro následné vyšetřování policie, ale zloděje od loupeže neodradí téměř vůbec. Bezpečnostní mlha však okamžitě aktivně zasahuje proti zloději přímo na místě činu, zahalí jej do husté mlhy, dezorientuje a donutí utéct hned, nebo se nechat na místě zadržet bezpečnostními složkami (nestihne utéci dřív, než mu mlha skryje cestu z objektu ven).

 

Pro bezpečnost Vás i Vašeho majetku